Mistrovství světa 2012

27.05.2012 07:12

Celé 4 roky se čekalo na další  mistrovství světa a už je to opět za námi. Mistrovství proběhlo o tomto víkendu v Polsku a pořadatelé předvedli vyníkající práci. Hostily  hráče a hráčky ze třinácti zemí a kromě našeho Billiard-hockeye proběhly vrcholné akce i v air-hockeyi a chemoplastu. Do hlavního turnaje mužů se nám jako jediným podařilo postoupit ve třech hráčích. Celkem 40 hráčů v mužské kategorii bojovalo o medaile a ty se podařilo ukořistit České republice. Vítězem se stal Milan Mach z Dobré Vody, který ve finále porazil Martina Kučeru z Brna. Bronzovou medaily vybojoval Jakub David z Boskovic. Kategorii juniorů vyhrál Patrik Juchelka z Brna a ženy Marcela Kabrdová ze Ždáru nad Sázavou. Jarek Frankl obsadi páté místo, Jirka Nakládal 14. místo a Mirek Škorpík skončil sedmnáctý. Závěr mistrovství patří očekávané soutěži družstev. V posledním finálovém zápase český tým porazil Švédsko 8:1 a vybojoval pro Českou republiku titul Mistrů světa!